כריות

 
ניתן לרכוש כריות בוטיק לשינה נוחה בהתאמה אישית מחנות מובילה לתחום חדרי השינה הממותגים. מצאי סוגי הכריות שבנמצא – רחב, וניתן לומר כי כריות מכל הסוגים מחכות לכם בחנות: כריות ריבועיות קטנות לצד כריות מלבניות ארוכות, כריות שוקעות לצד כריות קשיחות, וכד'. את הכריות ניתן לרכוש באופן קמעונאי ויחיד או במסגרת צריכת חדר השינה כולו. ניתן גם לצרוך מיטה עם כריות לשינה או להישענות על המיטה.
 
סוגי כריות
 
ישנם שני סוגי כריות: כריות ראש וכריות ציפוי למיטה. הראשונות יכולות להירכש בנפרד, והשניות הן בדרך כלל חלק אינטגרלי מהמיטה הנרכשת. מקובל למצוא כריות ציפוי במיטות נוער, שכן הן מיטות עם בסיס מברזל, והכריות מכסות את הברזל ומאפשרות שינה ערבה לכל אחד. בבחירת מיטת נוער עם כריות לציפוי יש להתייחס גם לנוחות וגם לעיצוב, ולבחור מיטה שתתאים לעיצוב החדר. במידה והבן שלכם מצא את המיטה הנוחה לו, מומלץ למצוא את אותה מיטה בצבעים שישתלבו עיצובית עם הנוף בחדר המגורים בו היא תימצא.
 
חשיבות בחירת הכריות – נוחות מול עיצוב
 
כאשר מדובר בכריות שינה, החשיבות העיצובית מתבטאת רק בחלק החיצוני שלהן, כלומר בציפית שתעטוף אותן. לכן, לגוף הכרית אין חשיבות עיצובית, היא רק פונקציה של הנוחות. חשוב לנסות מגוון רחב של סוגי כריות ולבחור את זו שתשרת אתכם הכי טוב מבחינה זו. לעומת זאת, ישנן כריות שהחלק החיצוני שלהן הוא חלק מהן, ולכן אין עליהן כיסוי כמו ציפית: כריות לספה, כריות למיטת נוער, וכד'. כריות כאלה יש לשאוף להתאים למראה החדר, וכפי שהודגם בפסקה לעיל – גם אם מצאתם מיטה נוחה, לא להסס לברר אם ניתן לרכוש את אותה מיטה, עם כריות בצבע שונה, על מנת להשביח את ההתאמה העיצובית לחדר.
 
פרטים נוספים שחשוב לדעת על הכריות שלכם
 
·  מידות הכרית– יש לבחור בכרית עם מידות נוחות: ריבועית קטנה או מלבנית גדולה. זהו שיקול מטעמי נוחות נטו, שכן ישנם צרכנים שהכרית הקטנה נוחה להם, ויש כאלו שזקוקים למרחב גדול יותר.
 
·  כרית שוקעת או קשה– פרמטר נוסף המעיד על הנוחות. יש שיעדיפו כרית שנשארת סטטית בעת הרכנת הראש עליה, ויש שיעדיפו כרית שוקעת. במידה ואתם יודעים מה עדיף לכם, מומלץ לבקר מראש רק במחלקה של כריות מסוג מסוים על מנת לצמצם אפשרויות ולהחיש את בחירת כריות השינה שלכם.