טקסטיל

טקסטיל היא תעשיית כותנה אשר אחראית לייצור כותנות לבגדים כיסויי מצעים, ועוד מגוון רחב של שימושים. חומר הכותנה המקורי הנו צמח לבן אשר מעובד במפעלים להיות מה שהוא בתצורתו המוכרת: חומר הגלם של הבדים השונים המוכרים לנו מחיי היום יום. בתעשיית הטקסטיל ישנם כללים שונים אשר יכולים לסייע לכם לבחור מוצרי טקסטיל שמתאימים לצרכים שלכם.

בתעשיית הביגוד ישנה תווית מוצר לכל פריט המעידה על אחוזי הכותנה של הבגד

תווית זו תעזור לכם לבחור את הבגדים שמתאימים לכם. למשל, ישנו הבדל בין בחירת בגדים לשימוש ביתי/פרטי לבין בחירת בגדים לספורטאים אשר ההרכב הכימי שלהם שונה כפי שמיד נבין. חולצה שהיא 100% כותנה היא חולצה איכותית, עמידה ובעלת יכולת לשמור הדפסת סובלימציה על גבה לזמן רב מבלי להימחק. לעומת זאת, חולצה שהיא 70% כותנה, 30% פוליאסטר, או חולצת פוליאסטר מלאה – מתאפיינת כחולצה דקה יותר, בעלת יכולת טובה יור לספוח זיעה, אך זה מסייע בעיקר כתלבושת ספורט או עבודה אחרת שכרוכה במאמץ רב. בשגרה, עדיפה תלבושת כותנה בשל העמידות והאיכות.

תעשיית טקסטיל איכותית מייצרת מוצרי כותנה באיכות

בתעשייה שהיא איכותית איכות עיבוד של הטקסטיל והפיכתו לחומר הגלם שמייצר את הבגדים אינה ניתנת לפשרה. נדרשת מלאכת עיבוד מדויקת מחד ויעילה מאידך, שתייצר טקסטיל לביגוד, מיצוע ושאר צרכים ביתיים נדרשים. חשוב לבחור רק מפעלי טקסטיל איכותיים לעבודה מולם, אם אתם סיטונאים או יבואנים של בגדים מחנויות פרטיות לצרכנים סופיים.

פרטים נוספים שכדאי לדעת על רכישת מוצרי טקסטיל

כדאי לוודא שפריט הטקסטיל מכל סוג: חולצה, מכנס, וכיסויים למצעים - יוצר על ידי פירמות הטקסטיל המובילות. הנתון מופיע על התווית של כל בגד. נתון נוסף שכדאי לבדוק הוא אחוז הכותנה מסל חומרי הייצור של הפריט כפי שנלמד בפרק הראשון של מאמר זה. כמו כן, חשוב לשאול את המוכר/ת בחנות או לשלוח E-mailבמידה ומדובר בחנות מקוונת לגבי הוראות התנהלות עם המוצר: הוראות כביסה ואחסון עבור כל פריט ופריט. שמירה על ההוראות שומרת לכם על ההדפסות של הבגדים שלמות, ומאריכה את אורך חיי המוצר בהשוואה לפריטים דומים מכותנה שמצויים בארונכם.